پشتیانی:

05137283112

آدرس فروشگاه:

مشهد – خیابان مصلی – بازار یاقوت – طبقه منفی یک

پودر دکلره چیست؟ معرفی انواع محتلف پودر دکلره

پودر دکلره چیست؟ معرفی انواع محتلف پودر دکلره

در این مقاله سعی داریم به معرفی پودر دکلره آرایشی که به منظور از بین بردن رنگ مو به کار می‌رود را به صورت تخصصی و علمی بررسی نماییم تا شما عزیزان با این ماده شیمیایی آرایشی پرکاربرد درصنعت آرایشی و حتی صنایع دیگر و انواع مختلف و همچنین کاربردها و ویژگی‌هایی که یک پودر دکلره مناسب باید داشته باشد، آشنا شوید. با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات تخصصی و حرفه‌ای را در ادامه در زمینه پودر دکلره بدست آورید.

پودر دکلره چیست و چه ماده ای است؟

پودر دکلره یک ماده شیمیایی آرایشی است که از ترکیبات آمونیاک ساخته و پس از ترکیب با کرم اکسیدان فعال می شود. دکلره پودری است که با تاثیر بر عوامل رنگی ساختار اصلی مو یعنی ملانین پروتئین مخصوص مو، تغییرات زیادی در رنگ طبیعی موها را ایجاد می‌کند. عمل بی رنگ کردن مو با استفاده از پودر دکلره با آزاد سازی مقداری گرما اتفاق می‌افتد زیرا یه واکنش شیمیایی رخ می‌دهد تا رنگ طبیعی و قبلی موجود بر روی موها از بین بروند.

پودر دکلره چیست و چه ماده ای است؟

پودر دکلره چیست و چه ماده ای است؟

تاریخچه

سالیان درازی است که رنگ آمیزی مو و همچنین تغییر در رنگ موی طبیعی نوعی زیبایی و مد برای افراد جوامع مختلف بحساب می‌آید. انسان‌ها هزاران سال است که با استفاده از مواد معدنی و گیاهان و میوه‌های مختلف به تغییر رنگ موی خود و حتی جانوران می‌پرداختند. پس از پیشرفت‌هایی که برای بشر در علوم مختلف به وجود آمد در صنعت آرایشی و زیبایی نیز تغییرات زیادی صورت گرفت و استفاده از مواد شیمیایی به منظور ایجاد زیبایی در چهره و موهای افراد رایج شد.

در سال ۱۹۰۹ میلادی شیمیدان فرانسوی یوجین شولر با استفاده از ماده شیمیایی پارافنیلن دی آمین اولین محصول مناسب برای تغییر در رنگ موی طبیعی به صورت شیمیایی را کشف کرد. پس از گذشت مدت زمانی افراد از ترکیبات پربورات سدیم نیز به عنوان رنگ بر مو استفاده کردند که پس از طی دوره‌ی زمانی کوتاهی دریافتند که ترکیب شیمیایی در دسترس‌تری به نام پراکسیدهای هیدروژن وجود دارد که خاصیت رنگ بری بهتری نسبت به مواد قبلی دارند. از قرن ۱۹ تا این ماده تبدیل به یک محصول مناسب برای ترکیب اصلی مواد شیمیایی آرایشی و زیبایی نظیر پودر دکلره شده است.

پودر دکلره چطور عمل می کند؟

خرید پودر دکلره یکی از مواد آرایشی پرکاربرد است که با تأثیر بر روی بافت و ساختار مو، رنگ دانه‌های مو را طی یک فرآیند شیمیایی اکسیداسیون به طور کامل از بین می‌برد. عملکرد پودر دکلره به زبان ساده، از بین بردن پیگمنت‌های رنگی در ساختمان موها است. مهم‌ترین عملی که این پودر بر روی ساختار مو انجام می‌دهد، روشن و در نهایت محو کردن رنگ تارهای موی طبیعی است.

پودر دکلره چطور عمل می کند؟

پودر دکلره چطور عمل می کند؟

کاربرد پودر دکلره چیست؟

پودر دکلره باتوجه به ساختار و مواد تشکیل دهنده، کاربردهای متفاوتی در حوزه‌های مختلفی نظیر آرایشی و بهداشتی و صنایع مختلف دارد. مشهورترین کاربرد پودر دکلره که اکثر افراد جامعه با آن آشنایی دارند، دکلره کردن مو است. برای دکلره کردن مو و از بین بردن رنگ اولیه آن مقداری از پودر دکلره را با اکسیدان متناسب با مو ترکیب کرده و با استفاده ار ترکیب حاصله رنگ موها را از بین برده و موها را برای جذب رنگدانه‌های جدید آماده می‌کنند.

ریختن نمک در پودر دکلره، واقعیت یا افسانه؟
ادامه

علاوه بر این کاربرد مهم از پودر دکلره در صنایع نساجی برای سفید کردن لباس‌ها و پارچه‌های مختلف از جنس پنبه و کتان و همچنین در صنعت تصفیه و شیرین کردن آب نیز از این ماده برای ضدعفونی آب آشامیدنی استفاده می‌شود.

کاربرد پودر دکلره چیست؟

کاربرد پودر دکلره چیست؟

انواع پودر دکلره

انواع پودر دکلره چیست؟ همانند همه‌ی محصولات شیمیایی و همچنین آرایشی، پودرهای دکلره نیز براساس قدرتی که در رنگ بری مو دارند به چند دسته تقسیم می شوند. دسته بندی این ماده پرکاربرد در صنعت آرایشی براساس درصد ماده سفید کننده اصلی به کار رفته در فرمول مواد اولیه این ماده می‌باشد. انواع مختلف پودر دکلره را اکثر برندهای تولیدکننده پودر دکلره آرایشی بنابه نیاز مشتریان خود تولید می‌کنند. در زیر به چند نمونه از انواع پرکاربرد این محصول و کاربرد هر کدام به صورت جداگانه اشاره می‌کنیم.

پیشنهاد ویژه

پودر دکلره سفید برای چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است این مدل از پودر دکلره حاوی موادی به رنگ سفید است. ضعیف‌ترین و کم آسیب‌ترین و در عین حال پرکاربردترین نوع پودر دکلره است. از رنگ سفید پودر دکلره معمولاً برای موهای حساس و نرم و موهایی که قبلاً رنگ شده‌اند به کار می‌رود.

پودر دکلره ابی برای چیست؟

این مدل حاوی موادی به رنگ آبی است و قوی‌ترین نوع پودر دکلره بحساب می‌آید که به دلیل حجم بالای آمونیاک در این رنگ از پودر دکلره است. از پودر دکلره آبی برای سفید کردن کامل و یکنواخت موها استفاده می‌شود.

پودر دکلره ابی برای چیست؟

پودر دکلره ابی برای چیست؟

پودر دکلره سبز برای چیست؟

این مدل حاوی پودری سبز رنگی است که در بین مدل‌های مختلف پودر دکلره بسیار قوی بوده و برای موهای با ضخامت بالا و قوی که نتوان با رنگ آبی و بنفش آن‌ها تغییر رنگ داد، بکار می‌رود. این نوع از پودر دکلره کم مصرف‌تر از رنگ‌های دیگر است.

پودر دکلره بنفش برای چیست؟

همانطور که مشخص است این مدل از پودر دکلره حاوی پودری بنفش رنگ است که جزو دکلره‌های گیاهی بوده و به مراتب از رنگ سفید قوی‌تر است و برای موهای سالم و قوی‌تر به کار می‌رود و برای رنگ آمیزی موهای تیره و ضخیم و جلوگیری از رفله‌های نارنجی و زرد استفاده می‌شود.

پودر دکلره بنفش برای چیست؟

پودر دکلره بنفش برای چیست؟

پودر دکلره خاکستری برای چیست؟

این مدل از پودر دکلره حاوی پودری خاکستری رنگ بوده که از مواد شیمیایی تهیه نمی‌شود و از زغال یا کربن که جزو مواد آلی هستند، ساخته و تولید می‌شود. این مدل باعث سوزش پوست سر نمی‌شود و سرعت بی رنگ کنندگی بالایی دارد.

رنگ موی دوشس ساخت کجاست؟
ادامه

فرق پودر دکلره آبی با سفید

ممکن است این سوال برای شما به وجود آمده باشد که باتوجه به پرکاربرد بودن دو رنگ آبی و سفید پودر دکلره، این دو مدل پودر دکلره چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ تصور بر این است که پودر دکلره آبی قوی تر از پودر سفید می باشد اما در واقع هر دو دارای یک قدرت هستند تنها تفاوت این دو نوع پودر دکلره با یکدیگر این است که  پودر دکلره آبی به دلیل داشتن دانه‌های آبی، رفله‌های نارنجی و زرد مو را بهتر از بین می برد. این پودر برای موهای سالم و قوی مورد استفاده است.

پودر دکلره خوب چه خصوصیت هایی دارد؟

اگر از افرادی هستید که برای رنگ آمیزی موهای خود بسیار به سراغ پودر دکلره می‌روید و با در زمینه رنگ آمیزی مو و سالن‌های آرایشی فعالیت دارید، برای اینکه بتوانید حداقل آسیب را در هنگام دکلره کردن مو به موهای خود و یا مشتریان خود وارد کنید باید بدانید که پودر دکلره خوب دارای چه ویژگی‌هایی است.

از جمله مواردی که باید در هنگام خرید و انتخاب پودر دکلره می‌توان به عدم ایجاد گاز سوزش آور، عدم ایجاد کف پس از ترکیب شدن با اکسیدان، عدم ایجاد حرارت زیاد بر روی سر، عدم ایجاد سوختگی و آسیب‌های جدی به مو، عدم ایجاد خشکی و وزی بر روی مو، نداشتن غبار و در نهایت داشتن ترکیبات تامین کننده چربی و کراتین مو، اشاره کرد.

مراقبت های پس از دکلره کردن موها

به دلیل تاثیر گذاری عمیقی که پودر دکلره بر ساختار اصلی مو دارد حتماً باید پس از استفاده از پودر دکلره و همچنین دکلره کردن موها اقداماتی برای جبران آسیب‌های وارد شده به موها انجام داد تا پس از دکلره کردن موها دچار مشکل نشوند و شادابی و زیبایی خود را از دست ندهند.

معمولاً آرایشگران به مشتریان خود که عمل دکلره کردن مو را انجام می‌دهند پیشنهاد استفاده از ماسک موهای متناسب با جنس موهایشان و همچنین سرم موهای آبرسان را به منظور جبران آسیب‌های وارد شده به مو را می‌دهند. به طور کلی متخصصان در زمینه رنگ مو و مراقبت از مو برای بعد از عمل دکلره کردن موها استفاده از انواع مختلف ماسک، سرم مو، روغن احیا و … را برای بازسازی ساختار مو پس از دکلره شدن را توصیه می‌کنند.

انواع پایه دکلره

در این قسمت به انواع پایه دکلره می‌پردازیم، زمانه که بخواهیم رنگ مو را بیش از ۴ درجه روشن کنیم نیاز است که ابتدا از پودر دکلره جهت بی‌رنگ کردن مو استفاده کنیم.

انواع پایه دکلره

انواع پایه دکلره

معرفی انواع کاتالوگ رنگ مو

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در ابتدا تعریف دقیق و علمی و همچنین کاربردی از پودر دکلره برای شما عزیزان بیان کنیم و توضیحات کاملی درباره انواع مختلف این ماده شیمیایی پرکاربرد در صنعت آرایشی و بهداشتی و کاربرد هر مدل از آن اراعه کردیم تا شما عزیزانی که علاقه‌مند در زمینه آرایشی  هستید و یا فعالیت دارید بتوانید اطلاعات کاربردی و مفیدی را از این مقاله برای خود استخراج نمایید. با توجه به اطلاعات اراعه شده در این مقاله اکنون باید انواع پودر دکلره را شناخته و موارد کاربرد آن را نیز در زمینه رنگ آمیزی مو به خوبی درک کرده باشید.

قیمت موی طبیعی زنانه در سال 1403 چقدر است؟
ادامه

نحوه خرید انواع پودر دکلره از سایت رنگ مو

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله علمی در اختیار شما قرار گرفت، حال شما باید بدانید پودر دکلره چیست و متناسب با نیاز خود نوع آن را انتخاب کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت خرید رنگ مو و تماس با مشاوران فروش این مجموعه و بررسی و مقایسه انواع برندهای داخلی و خارجی پودر دکلره و همچنین پودر دکلره‌های موجود در کاتالوگ هر برند به مقایسه و خرید پودر دکلره موردنظر خود بپردازید و به صورت آنلاین و در کم‌ترین زمان ممکن آن را خریداری کنید و درب منزل و یا محل کار خود تحویل بگیرید.

خرید عمده پودر دکلره سایت رنگ مو

 در ضمن مجموعه سایت رنگ مو ارائه دهنده تخصصی انواع رنگ مو و محصولات مربوط به مراقبت از مو به صورت عمده و کلی به سراسر کشور بوده و به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر سالن‌دار و یا مغازه‌دار هستید حتماً خرید عمده پودر دکلره خود را از این وب سایت انجام دهید تا از شرایط و قیمت‌های فوق‌العاده سایت رنگ مو بهره‌مند شوید.

سایت رنگ مو

ما در مجموعه سایت رنگ مو با تجربه فعالیت چندین ساله در بازار محصولات آرایشی و مراقبت از مو و همچنین فروش عمده رنگ مو در تهران به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از مشاوره‌های رایگان خرید رنگ مو به صورت عمده و محصولات مراقبت از مو اصل، اولین گام‌ ورود به بازار لوازم آرایشی مو در اصفهان را بردارید، برای اطلاع بیشتر و تکمیل فرم مربوط به خرید عمده رنگ مو با مشاوران فروش مجموعه سایت رنگ مو ارتباط برقرار کنید.

امیدواریم که حداکثر استفاده ممکن از این مقاله آموزشی در زمینه آرایشی و بهداشتی را برده باشید، در صورت تمایل می‌توانید برای مشاهده محصولات آرایشی نظیر رنگ موی خارجی و ایرانی اصل و خرید پودر دکلره، خرید اکسیدان، خرید رنگ مو و دیگر محصولات سالنی و آرایشگاهی از شرایط فروش ویژه سایت رنگ مو استفاده کنید.

همچنین می‌توانید کاتالوگ رنگ مو برند های مختلف ایرانی و خارجی را با مراجعه به سایت رنگ مو مشاهده و به طور مستقیم به صورت فایل PDF دانلود و استفاده نمایید.

سایت رنگ مو، نمایندگی رنگ موی خارجی و ایرانی در مشهد و ایران

سوالات متداول

  • پودر دکلره مو چیست؟

یک پودر شیمیایی با بوی تند است که به منظور سفید کردن موها و از بین بردن رنگ مو استفاده می‌شود. این پودر برای استفاده حتماً باید با اکسیدان مخلوط گردد تا خاصیت سفیدکنندگی مو را پیدا کند و عملیات دکلره بر روی مو را انجام دهد. از پودر دکلره زمانی که موها را به سبک هایلایت، رنگ و مش، آمبره و … رنگ آمیزی می‌کنند، استفاده می‌شود.

  • آیا استفاده از پودر دکلره در دوران بارداری خطر دارد؟

پودر دکلره یکی از مواد شیمیایی است که مستقیماً امکان نفوذ به درون بدن را از طریق منافذ پوست دارد. به همین دلیل استفاده از پودر دکلره به خصوص در سه ماهه اول بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و به طور کلی در دوران بارداری دکلره کردن مو بسیار خطرناک و پر ریسک برای مادر و نوزاد است.

  • آیا پودر سفید کننده برای موها مضر است؟

استفاده از پودر سفید کننده مو باعث از بین رفتن پوشش محافظ تارهای مو یا کوتیکول مو می شود تا باعث انتقال ماده سفید کننده به داخل تارهای مو شود. حذف کوتیکول مو باعث از بین رفتن مداوم رطوبت رشته‌های موی شما می‌شود.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
0 مورد سبد خرید