پشتیانی:

05137283112

آدرس فروشگاه:

مشهد – خیابان مصلی – بازار یاقوت – طبقه منفی یک

اکسیدان چیست؟ کاربرد انواع اکسیدان از صفر تا 100

اکسیدان چیست؟ کاربرد انواع اکسیدان از صفر تا ۱۰۰

امروزه استفاده از مواد شیمیایی خاص و کم خطر در زمینه آرایش و بهداشتی بسیار مرسوم است. علت این امر کمک شایان این مواد خاص در تسریع مراحل موردنیاز برای اعمال مواد آرایشی مختلف بر روی پوست و مو می‌باشد. یکی از دلایلی که افرادی که در صنعت زیبایی و آرایشی فعالیت دارند به استفاده از این مواد شیمیایی مشتاق هستند، سرعت بخشی فوق‌العاده این محصولات به فرآیندهای زیبایی و آرایشی است. اکسیدان یکی از این مواد شیمیایی خاص است که در صنعت آرایشی و زیبایی در تولید و ترکیب انواع رنگ مو، کرم و … به منظور سفید کننده به کار می‌رود. در این مقاله سعی داریم به معرفی کامل اکسیدان این مایع شیمیایی جذاب در صنعت آرایشی بپردازیم و آن را به طور کامل و علمی و در تمام زمینه‌ها معرفی نماییم.

اکسیدان چیست؟

اکسیدان رنگ مو چیست؟ یکی از کاربردی‌ترین مواد شیمیایی در زمینه آرایشی و بهداشتی اکسیدان است. در علم شیمی پراکسید هیدروژن را اکسیدان می‌نامند و با نماد علمی H2O2 نمایش می‌دهند. اکسیدان یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین ماده شیمیایی است که در ساخت رنگ مو به همراه آمونیاک به کار می‌رود. این ماده علاوه بر اینکه مستقیم در ترکیبات رنگ مو وجود دارد، برای به عمل آمدن کرم رنگ مو و شروع به اثر گذاری بر روی مو، نیز استفاده می‌شود. به همین علت است که شما در هنگام خرید رنگ مو باید اکسیدان نیز تهیه کنید تا بتوانید از آن رنگ مو استفاده کنید و به راحتی می‌توان گفت که اکسیدان جزء جدانشدنی در ترکیب رنگ مو می‌باشد.

کاربرد اکسیدان در رنگ مو

همانطور که در بالا اشاره شد برای اینکه کرم امولسیون رنگ مو فعال شود و بر روی کوتیکول و تارهای مو اثر بگذارد به اکسیدان یا پراکسید هیدروژن نیاز است. ترکیب کرم رنگ مو و اکسیدان به شما ماده نهایی برای رنگ آمیزی مو را تشکیل می‌دهد که این ترکیب با توجه به برند رنگ مو و اکسیدان و همچنین رنگی که مورد نظر شما می‌باشد، متفاوت است که درباره درصد ترکیب اکسیدان با رنگ مو در ادامه اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

نحوه عملکرد اکسیدان در رنگ کردن مو

اکسیدان یا پراکسید هیدروژن به همراه کرم رنگ مو در طی یک فرآیند سه مرحله‌ای در رنگ شدن موها اثر می‌گذارند که این مراحل شامل نرم کردن، نفوذ کردن و تغییر رنگدانه طبیعی از طریق پیوند مولکول‌های رنگ مو به یکدیگر، می‌شود. هر مرحله به صورت جداگانه در زیر توضیح داده شده است.

  1. نرم کردن: مواد قلیایی که در فرمولاسیون اکسیدان و رنگ مو قرار دارد باعث نرمی لایه‌های مختلف کوتیکول مو شده و راه را برای انتقال مولکول‌های رنگی به قشر پوست سر باز می‌کند.
  2. نفوذ کردن: مولکول‌های رنگ و اکسیدانی که با یکدیگر ترکیب شده‌اند از طریق لایه‌های کوتیکول به عمق تارهای مو نفوذ می‌کنند و فرآیند اکسیداسیون و رنگ شدن مو را آغاز می‌نمایند.
  3. پیوند و تغییر رنگدانه طبیعی: اکسیدان با حل کردن رنگدانه‌های طبیعی مو فضا را برای گسترش، پیوند و متورم شدن مولکول‌های رنگدانه‌های مصنوعی کمک می‌کند تا فرآیند رنگ آمیزی موها تکمیل شود.
رنگ مو سال 1402 چه رنگی است؟ رنگ مو جدید برای عید 1402
ادامه

انواع اکسیدان

اکسیدان‌ها را در یک نوع دسته‌بندی براساس درصد و حجم تقسیم‌بندی و نام گذاری می‌کنند که البته این روش متداول‌ترین و معروف‌ترین نوع نام‌گذاری اکسیدان در بین تولیدکنندگان این محصول بسیار پرکاربرد در صنعت آرایشی و بهداشتی می‌باشد. در زیر به هرکدام از انواع اکسیدان اشاره می‌کنیم و همچنین توضیح مختصری نیز برای افزایش اطلاع شما عزیزان قرار دادیم.

انواع اکسیدان

انواع اکسیدان

اکسیدان ۳ درصد-حجم ۱۰- نمره نیم

منظور از این نامگذاری این است که در حجم ۱۰ از مایع ۳ درصد پراکسید هیدروژن وجود دارد.

اکسیدان ۶ درصد-حجم ۲۰- نمره یک

منظور از این نامگذاری این است که در حجم ۲۰ از مایع ۶ درصد پراکسید هیدروژن وجود دارد.

اکسیدان ۹ درصد-حجم ۳۰ – نمره دو

منظور از این نامگذاری این است که در حجم ۳۰ از مایع ۹ درصد پراکسید هیدروژن وجود دارد.

اکسیدان ۱۲ درصد-حجم ۴۰ نمره سه

منظور از این نامگذاری این است که در حجم ۴۰ از مایع ۱۲ درصد پراکسید هیدروژن وجود دارد.

پیشنهاد خرید رنگ مو

انواع اکسیدان از نظر نوع بسته بندی

­­همانند همه‌ی محصولات و لوازم آرایشی و بهداشتی موجود در بازار، برندهای تولیدکننده اکسیدان نیز محصولات خود را در حجم‌ها و بسته‌بندی‌‌های متنوعی به بازار عرضه و در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. در زیر به چند نمونه از مدل‌ها و حجم‌های بسته‌بندی اکسیدان اشاره می‌کنیم:

اکسیدان گالنی

این نوع از بسته‌بندی در بین مشتریان سالنی و آرایشگرانی که به صورت حرفه‌ای در زمینه رنگ مو فعالیت دارند، بسیار آشنا و کاربردی است. دلیل شهرت این نوع بسته‌بندی حجم مناسب و منطقی برای افرادی است که مصرف روزانه آن‌ها از این ماده شیمیایی کاربردی بسیار زیاد است. اگر سالن‌دار هستید و در زمینه رنگ مو به صورت حرفه‌ای فعالیت دارید به شما پیشنهاد خرید این حجم از اکسیدان را می‌کنیم.

اکسیدان گالنی

اکسیدان گالنی

اکسیدان ۴ لیتری

همانند نوع بسته‌بندی گالنی این حجم از اکسیدان نیز مشتریان خاص و پر مصرف مربوط به خود را دارد. اکثر مغازه‌دارن، سالن‌داران، آرایشگران حرفه‌ای و افرادی که در زمینه رنگ مو به صورت حرفه‌ای فعالیت دارند از مشتریان این مدل از اکسیدان هستند. علت انتخاب آن‌ها قیمت مناسب و در عین حال حجم کافی این بسته‌بندی اکسیدان است.

اکسیدان ۱ لیتری

این حجم از اکسیدان برای آرایشگران و سالن‌دارانی مناسب است که بخشی از فعالیت مجموعه آن‌ها اراعه خدمات مربوط به رنگ مو است چراکه مصرف اکسیدان در این مجموعه‌ها کم‌تر از موسسات حرفه‌ای و تخصصی بوده، در نتیجه نیازی به خرید آن حجم از اکسیدان را ندارند.

اکسیدان ۷۵۰ میلی لیتری

اگر در منزل و یا آرایشگاه‌های کوچک می‌خواهید عمل رنگ کردن مو را انجام دهید، مصرف اکسیدان شما زیاد نخواهد بود در نتیجه خرید این حجم از اکسیدان برای شما منطقی است چراکه نگهداری مقدار زیاد اکسیدان در محل‌های غیر از آرایشگاه و سالن ممکن است باعث ایجاد خطر شود.

اکسیدان ۱۵۰ میلی لیتری یا ۱۸۰ میلی لیتری

رایج‌ترین حجم اکسیدان در بازار برای افرادی که خود در منزل به رنگ آمیزی مو می‌پردازند، است. این حجم از اکسیدان دقیقاً به گونه‌ای در نظر گرفته شده که با یک تیوپ رنگ و یکبار مصرف تمام شود و حجم اضافی باقی نماند.

کاربرد انواع اکسیدان در ترکیب رنگ مو

اکسیدان‌ها با غلظت‌های متفاوتی در بازار وجود دارند که علت این امر تنوع در نیاز مشتریان این محصول در هنگام انتخاب ترکیب رنگ مو است، در نتیجه هر غلظت آن در ترکیب با کرم رنگ مو کاربردی خاص دارد که در زیر به کاربرد هر نوع از اکسیدان اشاره می‌کنیم.

کاربرد انواع اکسیدان در ترکیب رنگ مو

کاربرد انواع اکسیدان در ترکیب رنگ مو

اکسیدان سه درصد (۳%)

از این نوع اکسیدان برای روشن‌تر کردن موهای رنگ نشده و تنها برای یک سطح و همچنین به منظور تونر برای رنگ موهای غیر دائمی نیز استفاده می‌شود.

رنگ موی پرستیژ ساخت کدام کشور است؟
ادامه

اکسیدان شش درصد (۶%)

از این درصد اکسیدان برای روشن کردن موها تا دو سطح استفاده می‌کنند و رایج‌ترین نوع اکسیدان در بین آرایشگران است.

اکسیدان شش درصد (6%)

اکسیدان شش درصد (۶%)

اکسیدان نه درصد (۹%)

اگر تمایل به روشن کردن بسیار زیاد موهای خود هستید باید از اکسیدان ۹ درصد استفاده کنید چراکه این مدل اکسیدان قدرت بالاتری نسبت به دو مدل قبلی داشته و باعث رسیدن مو به پایه‌های روشن‌تر می‌شود.

اکسیدان نه درصد (9%)

اکسیدان نه درصد (۹%)

اکسیدان دوازده درصد (۱۲%)

در این مدل اکسیدان غلظت پراکسید هیدروژن بسیار بالا بود و در صورت استفاده نادرست باعث آسیب‌های جدی می‌شود به همین دلیل نیز از این مدل اکسیدان در رنگ آمیزی موها بسیار کم‌تر استفاده می‌شود.

اکسیدان دوازده درصد (12%)

اکسیدان دوازده درصد (۱۲%)

عوارض اکسیدان برای مو و پوست

هر محصولی که در صنعت آرایشی و بهداشتی به کار می‌رود متناسب با خواص مفیدی که برای پوست و مو دارند، مضرات و آسیب‌هایی نیز در اثر استفاده نادرست و غلط و یا بیش از اندازه و حد مجاز، ممکن است برای هر فرد ایجاد کنند. استفاده از اکسیدان نیز در صورت مصرف نادرست ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی برای پوست و مو شود که در زیر به چند نمونه از این مشکلات رایج اشاره می‌کنیم:

عوارض اکسیدان برای مو و پوست

عوارض اکسیدان برای مو و پوست

سوختگی پوست سر

به این دلیل که اکسیدان یکی از مواد شیمیایی است که به گفته مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی NCBI در صورت استفاده زیاد و نادرست می‌تواند باعث ایجاد سوختگی‌های شیمیایی سطحی، سوختگی‌های عمیق و درماتیت تحریک‌کننده شود، حتماً در هنگام استفاده از اکسیدان به درصد ترکیب آن با رنگ مو و همچنین در هنگام مالش آن بر روی مو توجه کنید.

ریزش مو

یکی از اثرات منفی که می‌تواند اکسیدان بر روی موهای شما داشته باشد، ریزش آن‌ها است. علت این مشکل استفاده زیاد از رنگ مو و اکسیدان برای تغییر و اعمال آن بر روی مو می‌باشد. یکی از دلایلی که برای عدم استفاده مکرر از رنگ موهای دائمی مطرح می‌شود، وارد شدن سم حاصل از ترکیب و استفاده زیاد از اکسیدان به کوتیکول‌ها و ریشه‌ی مو است.

عوارض اکسیدان برای مو و پوست

عوارض اکسیدان برای مو و پوست

درماتیت

از عواض دیگری که در هنگام استفاده از رنگ مو و اکسیدان برای بعضی از افراد امکان دارد ایجاد شود، درماتیت یا التهاب پوستی است. در صورت استفاده نادرست از اکسیدان و قرار گرفتن بیش از اندازه پوست و مو در معرض پراکسید هیدروژن منجر به راش یا واکنش‌های آلرژیک می‌شود. در مطالعه ای که توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)صورت گرفته است، مشخص شد که پراکسید هیدروژن همراه با مونو اتانول آمین، از عوامل اصلی درماتیت مرتبط با رنگ مو هستند.

نسبت رنگ مو به اکسیدان

همانطور که در این مقاله اشاره شد، کرم رنگ مو برای فعال شدن و عملکرد صحیح بر روی مو نیازمند ترکیب شدن با ماده‌ی دیگری به نام اکسیدان است. حال این سوال مطرح می‌شود که این دو ماده برای کارایی صحیح باید با چه نسبتی با یکدیگر ترکیب شوند؟ معمولاً برندهای تولیدکننده رنگ مو و اکسیدان برای استفاده راحت‌تر مصرف‌کنندگان و مشتریان خود دستورالعملی مخصوص آن محصول درون بسته‌بندی و یا بر روی آن قرار می‌دهند. پس حتماً قبل از استفاده از هر برند رنگ مو و اکسیدان به راهنمای استفاده از آن توجه نمایید و یا این کار را به افراد متخصص در زمینه رنگ مو بسپارید. اما به طور کلی و معمول و استاندارد در بین همه برندهای اراعه دهنده رنگ مو و اکسیدان نسبت ترکیب این دو ماده ۱:۱ برای رنگ‌ها طبیعی و تیره و برای رنگ‌های روشن‌تر ۱:۲ می‌باشد.

پرطرفدارترین رنگ مو جدید برای عید 1402
ادامه

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در ابتدا تعریف دقیق و علمی و همچنین کاربردی از اکسیدان برای شما عزیزان بیان کنیم و توضیحات کاملی درباره انواع مختلف این ماده شیمیایی پرکاربرد در صنعت آرایشی و بهداشتی و کاربرد هر مدل از آن اراعه کردیم تا شما عزیزانی که علاقه‌مند در زمینه آرایشی  هستید و یا فعالیت دارید بتوانید اطلاعات کاربردی و مفیدی را از این مقاله برای خود استخراج نمایید. با توجه به اطلاعات اراعه شده در این مقاله اکنون باید انواع اکسیدان را شناخته و موارد کاربرد آن را نیز در زمینه رنگ آمیزی مو به خوبی درک کرده باشید.

نحوه خرید انواع اکسیدان از سایت رنگ مو

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله علمی در اختیار شما قرار گرفت، حال شما باید بدانید اکسیدان چیست و متناسب با نیاز خود نوع آن را انتخاب کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت رنگ مو و تماس با مشاوران فروش این مجموعه و بررسی و مقایسه انواع برندهای داخلی و خارجی اکسیدان و همچنین اکسیدان‌های موجود در کاتالوگ هر برند به مقایسه و خرید اکسیدان موردنظر خود بپردازید و به صورت آنلاین و در کم‌ترین زمان ممکن آن را خریداری کنید و درب منزل و یا محل کار خود تحویل بگیرید.

خرید عمده اکسیدان سایت رنگ مو

در ضمن مجموعه سایت رنگ مو اراعه دهنده تخصصی انواع رنگ مو و محصولات مربوط به مراقبت از مو به صورت عمده و کلی به سراسر کشور بوده و به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر سالن‌دار و یا مغازه‌دار هستید حتماً خرید عمده اکسیدان خود را از این وب سایت انجام دهید تا از شرایط و قیمت‌های فوق‌العاده سایت رنگ مو بهره‌مند شوید.

معرفی انواع کاتالوگ رنگ مو

ما در مجموعه سایت رنگ مو با تجربه فعالیت چندین ساله در بازار محصولات آرایشی و مراقبت از مو و همچنین فروش عمده رنگ مو در تهران به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از مشاوره‌های رایگان خرید رنگ مو به صورت عمده و محصولات مراقبت از مو اصل، اولین گام‌ ورود به بازار لوازم آرایشی مو در اصفهان را بردارید، برای اطلاع بیشتر و تکمیل فرم مربوط به خرید عمده رنگ مو با مشاوران فروش مجموعه سایت رنگ مو ارتباط برقرار کنید.

امیدواریم که حداکثر استفاده ممکن از این مقاله آموزشی در زمینه آرایشی و بهداشتی را برده باشید، در صورت تمایل می‌توانید برای مشاهده محصولات آرایشی نظیر رنگ موی خارجی و ایرانی اصل و خرید پودر دکلره، خرید اکسیدان، خرید رنگ مو و دیگر محصولات سالنی و آرایشگاهی از شرایط فروش ویژه سایت رنگ مو استفاده کنید.

همچنین می‌توانید کاتالوگ رنگ مو برند های مختلف ایرانی و خارجی را با مراجعه به سایت رنگ مو مشاهده و به طور مستقیم به صورت فایل PDF دانلود و استفاده نمایید.

سایت رنگ مو، نمایندگی رنگ موی خارجی و ایرانی در مشهد و ایران

سوالات متداول

  • اکسیدان در رنگ مو چه کاربردی دارد؟

اکسیدان یکی از مواد تشکیل دهنده و همچنین یکی از مواد اصلی برای فعال کردن کرم رنگ مو و عملکرد صحیح آن بر روی مو است. همچنین پلی برای انتقال رنگدانه‌های مصنوعی به داخل تارهای مو و همچنین حذف رنگ طبیعی مو می‌باشد.

  • آیا اکسیدان برای مو ضرر دارد ؟

همانند تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی دیگر اکسیدان نیز در صورت استفاده توسط افراد غیرمتخصص و همچنین در صورت استفاده از محصولی بی کیفیت می‌تواند آسیب زا باشد. اما به طور کلی در صورت استفاده مکرر و پی در پی برای موها باعث خشکی و در مواردی باعث ریزش آن‌ها نیز ممکن است بشود.

  • انواع اکسیدان برای رنگ کردن مو چیست؟

اکسیدان ها در چهار مدل نمره نیم (۳%)، نمره یک (۶%)، نمره دو (۹%) و نمره سه (۱۲%) و با نام علمی پراکسید هیدروژن (H2O2)  وجود دارند. انتخاب اکسیدان برای دستیابی به سایه و رنگ موی موردنظر از موارد کلیدی و اصلی در رنگ کردن مو بحساب می‌آیند.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

یک نظر در “اکسیدان چیست؟ کاربرد انواع اکسیدان از صفر تا ۱۰۰

  1. حیدری گفت:

    ممنون از اطلاعات خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
0 مورد سبد خرید